Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W gminie Pruszcz Gdański kończą się warsztaty zastosowania nowoczesnych technologii informatycznych w dziennikarstwie, zorganizowane przez OKSiBP w ramach operacji: „Stworzenie mobilnego studia nagrań „Pracownia Reportażu „Trzech Krajobrazów”(…)”.

Zajęcia, adresowane do dzieci i młodzieży (do 16 roku życia), realizowane są w świetlicach wiejskich, we współpracy z miejscowymi opiekunkami świetlic i sołtysami. Spotkania z instruktorką, profesjonalną dziennikarką radiową, Magdalenę Świerczyńską-Dolot z PR Gdańsk odbyły się już w 7 miejscowościach. Dziś (10.10.2014 r.) o godz. 16:00 rozpocznie się ostatnia tura warsztatów w świetlicy w Straszynie.
Dzieciom, które do tej pory skorzystały z zajęć, najbardziej podobała się możliwość nagrywania i symultanicznego odsłuchu stereofonicznego nagrania w słuchawkach. Uczestnicy robią też zdjęcia, filmy, wymyślają wierszyki, własne narracje - wszystko, aby zainteresować innych swoją miejscowością.
Drugiego dnia zajęć następuje najtrudniejszy i najbardziej żmudny element pracy, czyli montaż zgromadzonych nagrań. Zebrane i opracowane materiały dziennikarskie zostaną wykorzystane do stworzenia strony internetowej i folderu promocyjnego, które będą reklamowały pod kątem turystycznym lokalne walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe regionu z perspektywy młodych ludzi.
Relację z pierwszych warsztatów można znaleźć na internetowej stronie Radia Gdańsk:
Objazdowa pracownia reportażu "Trzech Krajobrazów" - adepci dziennikarstwa zwiedzaja region.
 

Zapisy na warsztaty bezpośrednio przed zajęciami w świetlicy w Straszynie. Więcej informacji pod nr tel. 58 682 85 78 wew. 2. Warunkiem udziału w zajęciach jest dostarczenie wypełnionej i podpisanej przez rodzica lub opiekuna prawnego KARTY UCZESTNICTWA (do pobrania poniżej – w załączniku; wydruk można odebrać w świetlicy).


Karta uczestnictwa WARSZTATY DZIENNIKARSKIE
Karta uczestnictwa WARSZTATY DZIENNIKARSKIE (doc)