Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Na kolejne spotkanie jedną z najbardziej znanych i cenionych przez cieplewską publiczność artystek, Dorotą Lulką, zapraszamy w czwartek, 8 grudnia 2016 roku.

DOROTA LULKAZnana i lubiana aktorka Dorota Lulka, związana m.in. z Teatrem Miejskim w Gdyni, już dwukrotnie gościła na naszej scenie z koncertami: „Piaf po polsku” i „Tango”. Jej kolejna propozycja dla mieszkańców gminy Pruszcz Gdański to muzyczne widowisko kabaretowe pt.: „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Na program wieczoru składają się błyskotliwe, choć niekoniecznie powszechnie znane monologi i sceny pochodzące z różnych audycji i słuchowisk radiowych, łączących popularne piosenki z „Kabaretu Starszych Panów”.

- Chciałabym, by prezentował ten poziom klasy i elegancji, optymizmu i życzliwości, których tak bardzo nam brak w realnym życiu i telewizyjnej iluzji – zapewniała pomysłodawczyni przed premierą, która odbyła się 13 marca 2016 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.
Od strony muzycznej scenariusz zawiera znane przeboje, piosenki mniej popularne, a nawet te nigdy nie wykonywane. Słynne „Addio pomidory” usłyszymy w wersji „Gołąbki w pomidorach”.

Artystka nie ukrywa, że do podjęcia się tego zadania ośmieliły ją dwie prestiżowe nagrody: tytuł Najlepszej Aktorki IX Ogólnopolskiego Festiwalu Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi - ex aequo z Krystyną Jandą, za rolę Biduli i Jesiennej Dziewczyny w „Niespodziewanym końcu lata” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza oraz Nagroda Prezydenta Gdyni w dziedzinie muzyki, za wykonanie piosenek z Kabaretu Starszych Panów w tym samym spektaklu.

Na program "W czasie deszczu dzieci się nudzą" zapraszamy 8 grudnia 2016 r. o godz. 18:00 i 20:00.

Bilety w cenie: 40zł (15 zł - dostawka) są dostępne w Biurze Obsługi Klientów OKSiBP od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00-20:00 i w niedziele w godz. 10:00-15:00.

Rezerwacja miejsc i więcej informacji pod nr. tel.: 58 682 85 78 wew. 1 lub 728 415 566.

 

REGULAMIN REZERWACJI I SPRZEDAŻY BILETÓW W OŚRODKU KULTURY, SPORTU I BIBLIOTECE PUBLICZNEJ GMINY PRUSZCZ GDAŃSKI