Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Na terenie OKSiBP w Cieplewie odbył się wielki festyn rodzinny z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. W niedzielę, 29 maja 2016 r., pod hasłem "Wszystkie dzieci nasze są" bawili się mieszkańcy Cieplewa, Łęgowa i okolicznych miejscowości. Pogoda dopisała, więc chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało.

CHEMIANa scenie można było obejrzeć m.in. program artystyczny w wykonaniu dzieci z sekcji tanecznych OKSiBP i uczniów ZS Łęgowo, występ pt.: „Tajemnice cyrkowego klauna” teatru Vaśka z Torunia, koncert bajkowych piosenek "Bajlandoteka" i spektakl pt. "Rockandrollowy Kot w Butach" w wykonaniu zaprzyjaźnionego z naszą placówką Teatru Barnaby. Były tańce, w namiocie biblioteki wspólne, głośne czytanie lektur dla najmłodszych, pokazy eksperymentów w wykonaniu Naukowego Koła Chemików Uniwersytetu Gdańskiego, miasteczko ruchu drogowego, gigantyczna gra planszowa, konkursy sprawnościowe, instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zwiedzanie wnętrza wozu strażackiego, atrakcje wesołego miasteczka, ekipa motocyklowa, malowanie buziek. Dzięki hojności sponsorów niemal wszystkim milusińskim mogliśmy wręczyć rozmaite nagrody i upominki: zabawki przybory szkolne czy sprzęt sportowy.

Przez cały czas dwoiły się i troiły panie z kół gospodyń wiejskich i przedszkola Słoneczna Kraina, wydające poczęstunek: żurek, grochówkę, chleb ze smalcem i ogórkiem, przepyszne ciasta, kompot, soki, gofry, galaretki, koktajle truskawkowe i inne smakołyki.

W organizacji wydarzenia odbywającego się pod patronatem Magdaleny Kołodziejczak, wójt gminy Pruszcz Gdański, wsparły nas sołectwa Rusocin, Łęgowo, Cieplewo, Żukczyn i Będzieszyn, przedszkole Słoneczna Kraina, Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański i Zespół Szkół w Łęgowie.

 

BANKIBIBLIO
KOTCHEMIA2

 

Więcej zdjęć z imprezy na naszym profilu FACEBOOK

Ofiarodawcom, wolontariuszom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia serdecznie dziękujemy za pomoc.

DD2016 loga współorganizatorzy

dzien dziecka 2016 loga partnerzy