Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Tegoroczny Festyn Seniora minął w upalnej atmosferze, choć przez chwilę przyjemny deszczyk orzeźwiał uczestników i obsługę imprezy. Jak zwykle nie zawiedli ani goście, ani nasi nieocenieni pomocnicy – sołtysi i radni oraz młodzież z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jagatowa.

FESTYN SENIORA 2015Gości przywitała Magdalena Kołodziejczak, wójt gminy Pruszcz Gdański. Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański przywiozło pyszne ciasta, placki i babki, których ogromne blachy upiekły gospodynie z poszczególnych miejscowości. Ponadto, podobnie jak w poprzednich latach, wraz z młodymi druhami z Jagatowa przez kilka godzin sołtysi serwowali na stoły posiłki i napoje. Cała ekipa nieźle się nabiegała między uczestnikami imprezy, bo za biesiadnymi stołami zasiało ponad pół tysiąca seniorów – oczywiście wszyscy młodzi duchem i pełni wigoru!

W tym roku za gastronomię na festynie odpowiadały panie z kół gospodyń wiejskich. Poczęstunek tradycyjnie był urozmaicony. W menu znalazły się zupa pomidorowa, bigos, pierogi z kapustą i grzybami, kiełbaski z grilla i chleb ze smalcem oraz ciepłe i zimne napoje. Pieczywo, tradycyjnie już, dostarczyła niezawodna piekarnia Mielnik ze Straszyna - serdecznie dziękujemy!.

Artystycznie spotkanie wzbogaciły niezwykle energetyczne „Psiotrowe Dziewuchy" z Morzeszczyna. Panie w kociewskich strojach zachwyciły publiczność zwłaszcza układem tanecznym do przeboju ,,Chocolate choco choco". Muzyczną oprawę Festynu Seniora zapewniła niesamowita grupa Magic, która porwała wszystkich do tańca polskimi i zagranicznymi szlagierami. Można też było pośpiewać z łęgowskim chórem, który wystąpił z biesiadnym repertuarem i akompaniamentem akordeonisty.

W trakcie spotkania goście mogli też bezpłatnie zmierzyć sobie ciśnienie, tętno i poziom cukru w organizmie.

Zabawa trwała do godz. 20, kiedy uczestnicy w dobrych humorach, choć niewątpliwie zmęczeni, opuścili teren OKSiPB, odjeżdżając do domów wynajętymi dla nich autokarami.

Wszystkim radnym, sołtysom, radom sołeckim i mieszkańcom sołectw, wspierającym nas organizacyjnie, bardzo dziękujemy!

Więcej fotografii na naszym profilu FACEBOOK