Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Do wczoraj (29 kwietnia 2015) około 800 widzów obejrzało naszą najnowszą produkcję teatralną pt. "Zgubiona lalka" w reżyserii Jacka Pietruskiego. Przedwięwzięcie wsparli: Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim, GTC Autostrada Amber One, Stowarzyszenie Motocyklistów Lotor North oraz Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański.

ZGUBIONA LALKAPremiera przedstawienia na scenie OKSiBP w Cieplewie odbyła się 19 kwietnia br. Do tej pory wystawiono je już 10 razy, w dwóch obsadach.
Na przygotowanie spektaklu poświęcono 120 godzin prób czytanych i scenicznych. Pracownicy OKSiBP i wolontariusze zaprzyjaźnieni z placówką dwa miesiące wykonywali kostiumy dla 26 wykonawców, lalki i liczne elementy scenografii.
- W tym roku to już nasza trzecia produkcja wyreżyserowana przez profesjonalistę – wyjaśnia Grzegorz Antoni Cwaliński, dyrektor OKSiBP Cieplewo. – Po aktorskiej „Królowej Śniegu" i lalkowym „Kocie w butach", tym razem prezentujemy autorską sztukę Jacka Pietruskiego z teatru Baj Pomorski w Toruniu.

- Wykorzystujemy różne techniki teatralne. „Zgubiona lalka" to musical, w którym oprócz aktorów na scenie pojawiają się marionetki i rozmaite „ożywione" przedmioty – zdradza Jacek Pietruski, autor i zarazem reżyser. – Wykonawców, amatorów, wybraliśmy w otwartym przesłuchaniu. Łatwo wpadające w ucho melodie do wypełnionego piosenkami spektaklu skomponował kierownik muzyczny toruńskiego „Baja", Krzysztof Zaremba.

Warto podkreślić edukacyjny wymiar przedstawienia adresowanego do dzieci w wieku 6-10 lat. Najmłodsi wraz z tytułową bohaterką poznają zasady bezpieczeństwa na drodze i kultury osobistej w środkach komunikacji zbiorowej. Dowiadują się też jak ważne jest segregowanie śmieci czy dbanie o porządek. Nieco starszej publiczności scenariusz przypomina o takich wartościach jak przyjaźń i poświęcenie.

Obsady:

I - Blanka Bielawa, Małgorzata Augustyniak, Adriana Rochoń, Karolina Frejtag, Emilia Mikszuta, Klaudia Kotłowska, Ola Tułowiecka, Michał Mikszuta, Dawid Mikszuta, Michał Iwański, Małgosia Juhniewicz, Oliwia Raduńska i Agnieszka Kotłowska.

II - Hania Jędryczka, Monika Żal, Basia Dłużewska, Konrad Wysocki, Maksymilian Karc, Julia Kłodnicka, Małgosia Zielka, Jakub Jędryczka, Maja Anklewicz, Eliza Michalik, Kinga Żal, Agata Nierzwicka i Weronika Rudnik-Ornowska.

- Kolejne dwa otwarte spektakle będzie można zobaczyć na scenie OKSiBP Cieplewo jeszcze 8 maja o godz. 18:00 i 20:00, a wznowienie zaplanowaliśmy w powakacyjnym repertuarze – zaprasza dyr. Cwaliński.

Bilety w cenie 12 zł są do nabycia w Biurze Obsługi OKSiBP Cieplewo.

ZGUBIONA LALKAZGUBIONA LALKA3ZGUBIONA LALKA44ZGUBIONA LALKA5ZGUBIONA LALKA6ZGUBIONA LALKA7ZGUBIONA LALKA8ZGUBIONA LALKA9

Fot. Aleksander Domański

Więcej zdjęć na naszym profilu:
FACEBBOK.COM/OKSIBP

 logotypy lalkas