Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

PIAF PO POLSKU

Kategoria: KULTURA I SZTUKA

Grafika_wydarzenia

Data:Poniedziałek, 04 Lipiec 2022

Godzina:19:00 - 20:00

Lokalizacja:  Mediateka w Straszynie
Bilety:  
Wstęp wolny


loading...

Kup / rezerwuj

OKSiBP, kontakt: 728 415 566
pn. - czw. 8:00-20:00; pt. 8:00-16:00

Mediateka w Straszynie, kontakt: 883 833 958
wt., pt. 10:00-18:00, śr. 12:00-18:00; czw. 12:00-20:00, sob. 9:00-13:00


Na zakończenie Letniego Festiwalu Muzycznego Gminy Pruszcz Gdański 2022 przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla miłośników aktorskiej interpretacji tekstu i francuskich chansons. Dorota Lulka i akordeonista Paweł A. Nowak sięgną dla nas po znakomite utwory z repertuaru niezapomnianej Edith Piaf. Fascynujący głos wokalistki, subtelne aranżacje i wirtuozeria akompaniamentu, tworzą niepowtarzalny klimat koncertu. Wybrzmią uwielbiane przez publiczność piosenki, takie jak: „Milord”, „Padam”, „Niczego nie żałuję” i wiele innych. Silne wzruszenia gwarantowane!

Dorota Lulka - absolwentka Studium Aktorskiego przy teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Solistka Teatru Muzycznego w Gdyni, aktorka w teatru Wybrzeże, a także Teatru Polskiego i Nowego w Poznaniu. W Poznańskim Ośrodku Telewizji Polskiej dała się poznać jako dziennikarka, a od 22 lat jest związana z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. W roku 2013 została odznaczona brązowym medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis za osiągnięcia aktorskie.

Paweł A. Nowak - akordeonista, wirtuoz stylu musette, pedagog, kompozytor, aranżer i kolekcjoner akordeonów. Pomysłodawca i współtwórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie i właściciel kolekcji liczącej ponad 330 sztuk tych instrumentów! Organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku. Od kilkunastu, lat w ramach marcowego Dnia Jedności Kaszubów, prowadzi ogólnopolskie wydarzenie związane z biciem rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach. W 2016 r. został uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

REGULAMIN IMPREZY

Letni Festiwal Muzyczny 2022 honorowym patronatem objęła Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak.

Partnerem wydarzenia jest SAUR NEPTUN Gdańsk Twoje wodociągi.


Liczba miejsc siedzących ograniczona. Warto zabrać ze sobą koc i środek przeciwko owadom.
Impreza plenerowa - organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania lub zmiany terminu wydarzenia w razie niekorzystnych warunków pogodowych.