Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika ilustracyjna z logo Kultura tutaj i napisem: Plener malarski dla dorosłych Kaszuby jak malowane

Miłośników malarstwa sztalugowego i rysunku zapraszamy na plener artystyczny pod hasłem „Kaszuby jak malowane” w Starej Kiszewie. Wyjazd zaplanowaliśmy w terminie 8 do 14 sierpnia 2022 r., a zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu Wrota Kaszub.

 

Gdzie będziemy

Hotel znajduje się na Kaszubach, uznawanych za jeden z piękniejszych przyrodniczo regionów Polski. Kraina ta rozciąga się od Bałtyku do Borów Tucholskich. Wrota Kaszub, oprócz komfortowych pokoi i restauracji, oferuje zadaszoną, klimatyzowaną altanę, w której urządzimy pracownię malarską.

Dla kogo

Plener artystyczny dla wszystkich amatorów malarstwa, zarówno tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Co da ci plener

Po pierwsze odpoczynek, możliwość malowania od rana do wieczora pod okiem prowadzącego, który posłuży radą i pomocą. Spędzimy czas z osobami o podobnych zainteresowaniach, mając okazję do niekończących się rozmów o sztuce i nie tylko.

Program

Plener rozpoczniemy w poniedziałek, 8 sierpnia, o godz. 14:00 wspólnym obiadem. Po posiłku, o ile pogoda pozwoli, odbędzie się przejażdżka konnym zaprzęgiem po okolicy. Pokażemy uczestnikom malownicze zakątki, godne uwiecznienia na płótnie.

Każdego dnia po obiedzie i kolacji odbędzie się korekta prac, podczas której wspólnie z prowadzącym każdy będzie mógł omówić swoje postępy.

W sobotę, 13 sierpnia, w godzinach popołudniowych zaprosimy wszystkich na uroczystą kolację, połączoną z poplenerową wystawą prac. Plener zakończymy w niedzielę, 14 sierpnia, po śniadaniu.

Koszt pleneru

Cena od osoby 1400 zł / 1300 zł* obejmuje koszt noclegu w pokojach dwuosobowych, pełne wyżywienie, zadaszoną altanę, sztalugi, opiekę prowadzącego, przejazd konnym zaprzęgiem po okolicy i ubezpieczenie.
Dojazd, farby i podobrazia uczestnicy organizują we własnym zakresie.

* - szczegóły w regulaminie

Dokumenty do pobrania:

PLENER_KASZUBY_REGULAMIN.PDF_(163_KB)
PLENER_KASZUBY-ZAŁĄCZNIK1_KARTA_ZGŁOSZENIOWO-KWALIFIKACYJNA.PDF_(161_KB)
PLENER_KASZUBY-ZAŁĄCZNIK2_OŚWIADCZENIE_RODO.PDF_(199_KB)
PLENER_KASZUBY-ZAŁĄCZNIK3_OŚWIADCZENIE_SANITARNO-EPIDEMICZNE.PDF_(156_KB)