Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Na zdjęciu batikowy obrazek, kolorowe farby, pędzle i flamastry

Zapraszamy amatorów malarstwa sztalugowego na wyjazdowy plener artystyczny dla dorosłych, zaplanowany w dniach 25-30 lipca 2021 r. Koszt udziału w twórczej wyprawie do Starej Kiszewy to 950 zł od osoby. Oferujemy zakwaterowanie (w pokojach dwu i trzyosobowych) oraz wyżywienie w trzygwiazdkowym Hotelu Wrota Kaszub.

I przede wszystkim miło spędzony czas w doskonałej atmosferze, pod czujnym, ale łagodnym okiem Agnieszki Michalczyk - naszej instruktorki malarstwa sztalugowego, na co dzień kierującej pracownią plastyczną OKSiBP w Cieplewie.

- Zachęcam zarówno osoby, które już co nieco potrafią samodzielnie naszkicować, narysować czy namalować, ale także tych, którzy nie mają żadnego doświadczenia w tej materii – zaprasza Agnieszka Michalczyk, opiekunka pleneru. - Z dala od zgiełku miasta i codziennych obowiązków, praca przy sztalugach będzie doskonałym odpoczynkiem. Zajęcia w przepięknych warunkach malowniczych kaszubskich krajobrazów to doskonała sposobność zarówno do doskonalenia warsztatu, jak i poznania od podstaw tajników malarstwa. Dlatego gorąco namawiam: palety w dłoń i zmierzmy się z czystym płótnem i tematyką pejzażu. W cudownych okolicznościach kaszubskiej przyrody, mieniącej się wszystkimi kolorami lata, nikomu nie zabraknie twórczej weny!

Zapewniamy sztalugi stołowe i plenerowe oraz palety zrywalne, a także merytoryczne wsparcie opiekuna pleneru, który na bieżąco postara się rozwiać wszystkie wątpliwości związane z tworzeniem obrazu. Do dyspozycji uczestników będzie zadaszona altana, w której można się schronić i malować również w razie niepogody. Warsztat malarski, czyli podobrazia (max o wymiarach 50x70 cm) i małe zestawy farb i pędzli, a także dojazd na miejsce docelowe należy zorganizować we własnym zakresie. Osoby niezmotoryzowane, które nie są w stanie zapewnić sobie indywidualnego transportu, prosimy o wcześniejszy kontakt – pomożemy w zorganizowaniu przejazdu tam i z powrotem.

Liczba miejsc na plenerze jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uregulowanie pełnej odpłatności w terminie do 9 lipca 2021 r. Opłaty można wnosić gotówką w Biurze Obsługi Klientów od poniedziałku do piątku w godzinach pracy OKSiBP lub przelewem na konto ośrodka: 74 8335 0003 0116 1249 2000 0002, w tytule podając imię i nazwisko uczestnika z dopiskiem: PLENER IMPRESJA.

Więcej informacji od poniedziałku do środy w godz. 9:00-18:00 pod nr tel. 728 415 568.

Do pobrania:

REGULAMIN PLENERU

Zdjęcie: Agnieszka Michalczyk (OKSiBP)