Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Trzy medale zdobyli najmłodsi tenisiści stołowi ze Straszyna w rozegranych 31 maja w Gdyni mistrzostwach województwa pomorskiego w kategorii żaków. Srebrny medal w najbardziej prestiżowej konkurencji singla chłopców zdobył Adam Rudo.

Tytuł wicemistrza województwa wywalczył dzięki trzem zwycięstwom w grupie, w której to pokonał rywali z Kwidzyna, Gniewu i Gdańska. W ćwierćfinale wygrał 3-0 z Bartoszem Deringiem z AWFiS Gdańsk oraz w półfinale 3-2 z Maksem Alotem z AWFiS Gdańsk. Dopiero w finale uległ 0-3 Patrykowi Kwiatkowskiemu z Gniewu.

Brązowe medale zdobyły żaczki: Zosia Szlufik oraz Julia Dietrich w grze podwójnej dziewcząt oraz Adam Rudo i Adrian Kuban w grze podwójnej chłopców.

W niedzielę, 1 czerwca, w hali gdańskiego MRKS odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego w kategorii juniorów. Najlepsza straszyńska zawodniczka, Marcelina Kamińska wywalczyła srebrny medal w grze podwójnej juniorek, grając w parze z Natalią Kawecką (MTS Kwidzyn). W kategorii indywidualnej Marcelina uplasowała się na 5 miejscu. Gratulujemy!