Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W dniach 21-23 kwietnia 2017 r. zespół GTS Karol Rotmanka uczestniczył w I Ogólnopolskim Wielkanocnym Turnieju Koszykówki zorganizowanym w Bydgoszczy.

W turnieju wzięły udział zespoły:
- KK Młode Lwice Gdańsk
- KKS Pro-Basket Kutno
- GKS Grom Turowo
- UKS Gimbasket 15 Białystok
- MUKS WSG Supravis Ergo Bus Bydgoszcz
- MUKS Bydgoszcz WSG Supravis Bydgoszcz 2004

GTS Karol Rotmanka trafił do grupy A i pierwszego dnia rywalizował z zespołami z Bydgoszczy. Na początek nasze dziewczęta mierzyły się z drużyną MUKS II Bydgoszcz, w której grały zawodniczki z rocznika 2004.

- To był mecz bez historii, bardzo szybko uzyskaliśmy wysoką przewagę i wygraliśmy 92:11. Drugi mecz to pojedynek z MUKS WSG Supravis Ergo Bus Bydgoszcz - mistrzem U14 K okręgu kujawsko-pomorskiego. Był to bardzo wartościowy sprawdzian dla obydwóch zespołów, które przygotowują się do 1/4 Mistrzostw Polski w kategorii U14 kobiet. Nie brakło w nim emocji, ale wygraliśmy, nie dając przeciwniczkom zbliżyć się na więcej niż 5 punktów - relacjonuje trener Roman Pawłowski. - Drugiego dnia zmierzyliśmy się jeszcze raz z gospodarzem turnieju MUKS WSG Supravis Ergo Bus Bydgoszcz. Tym razem, grając w pełnej rotacji zwyciężamy po raz drugi 41:38. Wygrana w drugim meczu dała nam miejsce w pierwszej czwórce turnieju i rozstawienie z pierwszego miejsca przed meczami w grupie finałowej.

Kolejnym przeciwnikiem GTS Karol Rotmanka był zespół GKS Grom Turowo, który zajął drugie miejsce w grupie "B". Nasze zawodniczki zagrały kolejny raz walczyły bardzo dobrze i bardzo szybko osiągnęły wysoką przewagę, co pozwoliło na pełną rotację w zespole i grę każdej zawodniczki.

Ostatni mecz w turnieju z zespołem KKS Pro-Basket Kutno okazał się spotkaniem o pierwsze miejsce w turnieju. Nasz zespół od samego początku wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca meczu. Jedynie na koniec trzeciej kwarty kutnianki zbliżyły się na 7 punktów, ale nasze zawodniczki przełamały niemoc w ataku i ponownie osiągnęły bezpieczną przewagę i "dowiozły" ją do końca meczu.

Wyniki:
GTS Karol Rotmanka - MUKS WSG Supravis 2004 Bydgoszcz - 92:11
GTS Karol Rotmanka - MUKS WSG Supravis Ergo Bus Bydgoszcz - 45:34
GTS Karol Rotmanka - MUKS WSG Supravis Ergo Bus Bydgoszcz - 41:38
GTS Karol Rotmanka - GKS Grom Turowo - 72:35
GTS Karol Rotmanka - KKS Pro-Basket Kutno - 51:37

Nagrody indywidualne:
Wyróżniająca się zawodniczka w zespole: Katarzyna Płotka
Najlepsza zawodniczka w zespole: Kaja Pastuszyńska
Najbardziej wartościowa zawodniczka turnieju MVP: Daria Gebert

Skład GTS Karol Rotmanka:

Kaja Pastuszyńska, Klaudia Tao, Oliwia Kurecka, Patrycja Kisielewska, Katarzyna Płotka, Julia Wilbik, Patrycja Żak, Nina Kaźmierczak, Natalia Kowalczyk, Amelia Sadłowska, Wiktoria Igła, Jula Terlikowska, Karolina Pułkotycka, Daria Gebert.
Trenerzy: Marek Sadłowski i Roman Pawłowski

 

1
2
3