Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W ostatni weekend (03-05 czerwca 2016 r.) w Bojanie zawodniczki GTS Straszyn wzięły udział w ogólnopolskim turnieju minikoszykówki z okazji Dnia Dziecka - Bojano Cup. Prócz Straszyna w turnieju wzięły udział: UKS Huragan Wołomin, Mały Kosz Białogard, MUKS Poznań, UKS Ursus Warszawa, UKS Trops Kartuzy, UKS Siódemka Sopot i gospodarz turnieju UKS Basket Kielno.

Ekipy uczestniczące w zawodach zostały podzielone na dwie grupy. Nasz zespół trafił do grupy z UKS Ursus Warszawa, Mały Kosz Białogard i UKS Basket Kielno.

Pierwszego dnia drużyna GTS-u odniosła zwycięstwo nad zespołem z Białogardu i poniosła porażkę w walce z warszawiankami.
Drugi dzień to wygrana w ostatnim pojedynku grupowym z gospodarzami turnieju UKS Basket Kielno. Dwa zwycięstwa i jedna porażka dała naszemu zespołowi II miejsce w grupie. W systemie pucharowym straszynianki trafiły na dobre znajome z ligi POZKosz U11 - UKS Siódemka Sopot. Niestety, walkę o finał przegrały z sopociankami.

W niedzielę w meczu o III miejsce w turnieju Straszyn walczył z MUKS Poznań. Mecz lepiej rozpoczął nasz zespół i wyszedł na prowadzenie 6:0 i 8:2. Połowę GTS kończył wygrywając 12:9. Niestety w drugiej połowie fatalna skuteczność, słaba obrona oraz bardzo duża liczba przewinień nie pozwoliła naszej drużynie na zwycięstwo. Ostatecznie GTS przegrał mecz o trzecie miejsce 17:16.

Bojano cup

Drużyna z trenerem Romanem Pawłowskim

MVP Dominika UllmannMVP - najbardziej wartościową zawodniczką GTS trenerzy wybrali Dominikę Ullmann (druga z prawej).