Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ogólnopolski turniej koszykówki dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Pruszcz Gdański odbył się w dniach 22-24 maja 20015 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Rotmance.

• GTS II Karol Warbud Rotmanka

Każdy zespół rozegrał pięć meczów, w systemie w "każdy z każdym". Plan gier ułożył się tak, że w niedzielę, ostatniego dnia turnieju, odbyły się mecze, które w bezpośrednim pojedynku decydowały o miejscu w klasyfikacji końcowej.

Jako pierwsze w tym dniu, o piąte miejsce, walczyły drużyny GTS II Karol Warbud Rotmanka z SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański. Zmagania te zakończyły się minimalnym zwycięstwem zespołu z Pruszcza Gdańskiego.

Drugi mecz, którego stawką było trzecie miejsce w turnieju, to rywalizacja pomiędzy drużynami KSKK Koszalin i Młode Lwy Gdańsk. Niestety mecz nie dostarczył spodziewanych emocji. Zespół z Koszalina zagrał bardzo agresywnie w obronie i skutecznie w ataku. Po trzech kwartach prowadził już 30 punktami i w ostatniej odsłonie spokojnie kontrolował wynik meczu.

Trzecia, ostatnia odsłona turnieju, to starcie dwóch niepokonanych do tej pory zespołów: Ursusa z Warszawy i gospodyń z Rotmanki. Stawką rozgrywki było zwycięstwo w całym turnieju. Niestety zespół GTS I Karol Warbud Rotmanka uległ warszawiankom. Emocjonujące było tylko pierwsze 5-6 minut meczu, w którym oba zespoły grały akcja za akcję. Jednak problemem zespołu GTS I był brak skuteczności rzutów. Zamiast remisować po pierwszej kwarcie gospodynie przegrały tę odsłonę, nie rzucając ani jednego punktu, w stosunku 5:0. W kolejnej kwarcie zespół GTS I nadal był nieskuteczny w ataku, a warszawianki grały "swoją koszykówkę" i wygrały 13:2. Druga połowa, mimo wyraźnej przewagi punktowej zespołu gości, stanowiła walkę o każdą piłkę i o każdy centymetr boiska. Jednak nadal gospodynie nie mogły „wstrzelić się" do kosza i przegrały cały mecz w stosunku 11:48.

- Po raz kolejny, w meczu o wysoką stawkę nie potrafimy poradzić sobie z nerwami. Mamy doskonałe pozycje rzutowe i ich nie wykorzystujemy. Dziewczynki chyba za bardzo chciały zwyciężyć i efekt był odwrotny. Jak nie trafiamy z czystych pozycji, każdy kolejny rzut jest obarczony jeszcze większym stresem i koło się zamyka" – skomentował krótko trener Roman Pawłowski. - Takie turnieje są nam potrzebne, ponieważ gra w meczach z silnymi przeciwnikami to najlepszy trening. Ten turniej pokazał nam czego nam brakuje do najlepszych w Polsce. Team z Warszawy jest jednym z najlepszych w roczniku 2003 w Polsce.

Na zakończenie odbyło się rozdanie pucharów, medali i nagród indywidualnych, które wręczali Magdalena Kołodziejczak, wójt Gminy Pruszcz Gdański, prezes Gminnego Towarzystwa Sportowego Pruszcz Gdański Janusz Sampolski oraz główny sponsor GTS - Jakub Majewski, prezes firmy "Warbud J.M.".

WSZYSCY UCZESTNICY

Nagrody dla najlepszych zawodniczek w zespole otrzymały:
• Natalia Kowalczyk z GTS I Karol Warbud Rotmanka
• Julia Pokojska z GTS II Karol Warbud Rotmanka

Do piątki "All-star" została wybrana Liliana Kiełkiewicz z GTS I Karol Warbud Rotmanka.

Kaja Pastuszyńska (GTS I Karol Warbud Rotmanka) odebrała najważniejszą nagrodę indywidualną dla MVP, czyli najbardziej wartościowej zawodniczki turnieju.